Ale akcja! Atletico napsuło krwi Barcelonie dzięki Realowi Madryt! Do czego to doszło!

Analiza spotkań

W sobotę Atlético Madryt zremisowało z Barceloną 1:1. Po meczu asystent Diego Simeone powiedział telewizji Movistar+, że sztab Rojiblancos czerpał wzorce z sierpniowych meczów Katalończyków z Realem Madryt, które mistrzowie Hiszpanii ostatecznie wygrali 5:1. Przedstawiamy te wypowiedzi Mono Burgosa. – Słabe punkty Barçy widzieliśmy w starciach z Realem. Przegrywali z nimi i myślę, że mocno z nimi cierpieli. Przeanalizowaliśmy kwestie, które mogły się nam przydać na nasze starcie. – Tak, chodzi o sierpniowe mecze w Superpucharze. Wiadomo, że przez ten okres osiągnęli stabilizację, bo mają do tego zawodników. To prawda, że ciągle są wielkim zespołem, ale w tamtych spotkaniach było widać, że można coś im zrobić.

• 2017.10.16
  • Źródło: AS

Barcelona rozważała transfer gwiazdy z Madrytu! On był chętny! Zaważyła jedna rzecz!

Saul był bliski Barcelony

Według dziennika "El Confidencial" FC Barcelona do ostatniej chwili ostatniego okna transferowego rozważała sprowadzenie Saula Nigueza z Atlético Madryt. W związku z nieudaną próbą zakupu Philippe Coutinho Barça zastanawiała się, czy nie postawić na pomocnika Los Colchoneros. Blaugrana od dawna z zainteresowaniem przygląda się Saulowi, co do którego zagwarantowała sobie prawo pierwokupu przy transferze Davida Villi. Klub poważnie zastanawiał się nad skorzystaniem z klauzuli odstępnego hiszpańskiego pomocnika, jednak jego klauzula wzrosła z 80 do 150 milionów euro, gdy zawodnik przedłużył umowę do 2026 roku. To ostatecznie powstrzymało Barcelonę. Według dziennika Saul był chętny do przenosin i gdyby obowiązywała niższa kwota, prawdopodobnie grałby dzisiaj w katalońskim klubie.

• 2017.10.15
  • Źródło: El Confidencial

Źle dzieje się z Barceloną! To obnażyło dogłębnie ich słabości!

Spokojne rozegranie przed golem

W 21. minucie meczu Atlético wyszło na prowadzenie dzięki wspaniałemu strzałowi Saula Nigueza. Uderzenie pomocnika gospodarzy poprzedziło aż osiemnaście podań wymienionych pomiędzy podopiecznymi Diego Simeone. Marca skupiła swoją uwagę na akcji bramkowej Atlético. Dziennik zauważa, że w rozgrywaniu piłki wzięli udział wszyscy gracze Atlético z pola oprócz Koke. W 19 minucie i 18 sekundzie piłkę przejął Juanfran, który podczas całej akcji najwięcej razy (4) zagrywał do swoich kolegów. Po wykonaniu łącznie osiemnastu podań piłka trafiła pod nogi Saula, który nie dał szans ter Stegenowi. Marca informuje, że akcja Atléti trwała 1 minutę i 56 sekund. Ponadto dziennik podaje, że licząc od 2005/06 roku Barça straciła w dzisiejszym meczu bramkę, która padła po najdłuższej wymianie podań między graczami rywala.

• Źródło: MARCA

Diego Simeone jest tym zachwycony! I to mimo, że Atletico tylko zremisowało z Barcą!

Świetny poziom spotkania

"Dla mnie był to wspaniały mecz. Spotkały się dwa zespoły o odmiennej charakterystyce. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, bardzo dobrze się broniliśmy, a bramkarz rywali odegrał kluczową rolę. W drugiej części, przez 15-20 minut, przeciwnik częściej atakował i angażował większą liczbę graczy, co było związane z poszukiwaniem wyrównującej bramki. My broniliśmy się całkiem nieźle, jednak nigdy nie byliśmy w stanie wyprowadzić kontrataku, aby ułożyć sobie spotkanie" - Diego Simeone.

• Źródło: Mundo Deportivo