Ciekawa wypowiedź Robbena: Ja podaje, a Lewandowski...

Ciekawa wypowiedź Robbena: Ja podaje, a Lewandowski...

Robben o swoim firmowym zagraniu

Wszyscy wiedzą jak wygląda firmowe zagranie Arjena Robbena. Atak rozpoczyna z prawej strony, po czym w okolicach pola karnego ścina do środka boiska, czai się na uderzenie z lewej nogi. Często nie widzi już partnerów, jest tylko i wyłącznie skupiony na strzale. W wielu sytuacjach kończy się to golami. Obrońcy doskonale wiedzą jak pobiegnie, co zrobi z piłką. A i tak często nie są w stanie go zatrzymać. W rozmowie z "Kickerem" Holender ciekawie odniósł się do tego zagrania: "Przede wszystkim to zagranie trzeba wykonać w odpowiednim momencie. Jednak to nie jest zawsze ten sam ruch. Często robię coś innego i tym zaskakuję, choć ludzie ciągle mówią, że gram tak samo. Czasami oddaję piłkę Philippowi Lahmowi, on dośrodkowuje, a Robert Lewandowski strzela gola"Lewandowski znowu rządzi! Nikt się nie może z nim równać! Dołożył do pieca!

Lewandowski znowu rządzi! Nikt się nie może z nim równać! Dołożył do pieca!

Lewy z notą marzeń

Robert Lewandowski po raz szósty w tym sezonie znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki wytypowanej przez magazyn "Kicker". Polak za swój występ otrzymał najwyższą możliwą ocenę - 1. Oprócz niego w jedenastce kolejki znalazło się aż pięciu piłkarzy mistrza Niemiec - Lahm, Alaba, Robben, Mueller oraz Coman (dwaj ostatni również otrzymali notę 1).

Lewandowski jest najlepszy w Europie! Rozłożył resztę na łopatki!

Lewandowski jest najlepszy w Europie! Rozłożył resztę na łopatki!

Ilość strzelonych hat-tricków

Trzy hat-tricki, jakie ustrzelił Robert Lewandowski w tym sezonie w klubowej piłce, sprawiają, że nie ma lepszych od snajpera Bayernu Monachium jeśli chodzi właśnie i ilość hat-tricków. W sumie tylko trzech zawodników może pochwalić się takim wynikiem. Oprócz Lewandowskiego są to także Harry Kane oraz Cristiano Ronaldo.Leo Messi może obawiać się Lewandowskiego! Polak jest już tuż tuż!

Leo Messi może obawiać się Lewandowskiego! Polak jest już tuż tuż!

Lewy w strzeleckiej formie

Dzięki hat trickowi, zanotowanemu w meczu przeciwko HSV, Robert Lewandowski awansował w klasyfikacji Złotego Buta na trzecią pozycję. Polaka wyprzedzają tylko Lionel Messi i Edinson Cavani. Messi (20 goli) ma na koncie 40 punktów, a Cavani (26 trafień) 39 "oczek". Robert Lewandowski zgromadził 38 punktów, tyle samo co Pierre-Emerick Aubameyang, Gonzalo Higuain i Edin Dzeko.

  • 2017.02.27
  • Źródło: Eurosport.onet.pl
  • Komentarze