Skandal w Lidze Mistrzów! Gwiazdor przyłapany na dopingu! Byli tam Polacy!

Srna przyłapany

Darijo Srna został przyłapany na dopingu po meczu Szachtara Donieck z Napoli (z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie) w Lidze Mistrzów - informują ukraińskie i chorwackie media. Na razie UEFA nie potwierdzi tych doniesień. Jeśli informacje są prawdziwe, rozpocznie się analiza próbki B pobranej od piłkarza. Srna w meczu z Napoli grał przez 90 minut. Miał też spory udział przy golu Taisona, po którym Szachtar objął prowadzenie 1:0. Ostatecznie mistrzowie Ukrainy wygrali 2:1. Ewentualna dyskwalifikacja mogłaby oznaczać koniec kariery Srny. Gdyby rzeczywiście stosował doping, to zapewne zostałby zawieszony na kilkanaście miesięcy. Po tak długiej przerwy 35-letniemu obecnie obrońcy trudno byłoby wrócić do gry na wysokim poziomie.

• 2017.09.21
  • Źródło: index.hr

Czy polskie kluby jeszcze kiedyś zagrają w pucharach? Teraz to dopiero będzie ciężko!

Myślisz, że polskie kluby jeszcze zagrają w Lidze Mistrzów?

Nowe zasady

Od sezonu 2018/2019 zmieni się formuła kwalifikacji do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Polskie kluby będą miały jeszcze trudniejsze zadanie, by awansować do fazy pucharowej europejskich rozgrywek. Od następnego sezonu bezpośrednie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów otrzyma aż 26 zespołów z lig, które będą w pierwszej dziesiątce rankingu UEFA, a także zwycięzcy LM i LE. Awans poprzez kwalifikacje będzie mogło wywalczyć tylko sześć ekip. Mistrzowie lig sklasyfikowanych w rankingu na pozycjach 11-55 otrzymają cztery miejsca, a o dwa pozostałe rywalizować będą drużyny, które zajmą drugie lub trzecie lokaty w ligach sklasyfikowanych na miejscach 5-15. Nowa formuła eliminacji oznacza, że mistrz Polski będzie musiał przebrnąć przez cztery rundy - zacznie już od pierwszej rundy, tak jak wszyscy mistrzowie z lig od 18 pozycji i poniżej w rankingu. Każdy z zespołów, który nie przebrnie kwalifikacji do Champions League, będzie miał poza tym szansę, by powalczy o fazę grupową Ligi Europy - 8 miejsc dla takich ekip w ramach ścieżki mistrzowskiej w UEFA Europa League. Do fazy grupowej Ligi Europy awans poprzez eliminacje - również cztery rundy - będzie mogło wywalczyć 13 klubów. Wicemistrz oraz trzecia ekipa Ekstraklasy rozpoczną rywalizację od pierwszej, a zdobywca Pucharu Polski od drugiej rundy.