Prawdziwie "Polska Akcja" w meczu Napoli z Niceą! Uuu! Tego jeszcze nie było!

Prawdziwie "Polska Akcja" w meczu Napoli z Niceą! Uuu! Tego jeszcze nie było!

Marciniak posypał czerwami

Szymon Marciniak wykluczył zawodnika Nicei za brutalny faul na Piotrze Zielińskim w pierwszym meczu eliminacyjnym do Ligi Mistrzów między Napoli a OGC Nice. Pomocnik reprezentacji Polski pojawił się na boisku w 59. Zmienił Marka Hamsika. W 79. minucie Polak próbował przejąć piłkę niedokładnie zagraną przez jednego z zawodników rywali. Został wtedy brutalnie zaatakowany przez pomocnika Francuzów Vincenta Koziello. Polski arbiter spotkania nie miał większego wyboru i pokazał piłkarzowi gości czerwoną kartkę. Podczas gdy Polak skręcał się z bólu, do sędziego podbiegł Alassane Plea. Marciniakowi nie spodobało się zachowanie Francuza i pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Goście kończyli mecz w dziewięciu, ale zajście nie miało wpływu na wynik spotkania.

  • 2017.08.17
  • Źródło: Sport.pl

Nie tylko Ronaldo został zawieszony po ostatnim Klasyku! Ale jemu to należało się jeszcze bardziej!

Nie tylko Ronaldo został zawieszony po ostatnim Klasyku! Ale jemu to należało się jeszcze bardziej!

Sędzia zawieszony

Ricardo de Burgos Bengoetxea, który sędziował mecz Barcelony z Realem Madryt w Superpucharze Hiszpanii, ma zostać zawieszony na miesiąc. Taką informację podał portal "okdiario.com". Decyzję miał podjąć Komitet Techniczny Arbitrów, a powodem jest podobno rażąca liczba błędów, jaką sędzia popełnił w niedawnym meczu dwóch najlepszych drużyn w Hiszpanii. Podyktował on kontrowersyjny rzut karny dla Barcelony, mimo że powtórki nie wskazywały, że Luis Suarez był faulowany. Sędzia nie zauważył też, jak Suarez kopnął Sergio Ramosa bez piłki. Dodatkowo nie uznał również prawidłowego gola strzelonego przez Cristiano Ronaldo i wyrzucił Portugalczyka z boiska twierdząc, że symulował faul w polu karnym.

  • 2017.08.16
  • Źródło: OkDiarioKibice Realu Madryt są wściekli i na mecz z Barceloną przygotowali coś specjalnego! O kurde!

Kibice Realu Madryt są wściekli i na mecz z Barceloną przygotowali coś specjalnego! O kurde!

Fani przeciwko sędziom

Do rewanżowego starcia Realu Madryt z Barceloną u Superpuchar Hiszpanii pozostały dwa dni, jednak w mediach społecznościowych już można poczuć atmosferę spotkania, które zostanie rozegrane w środę na Estadio Santiago Bernabéu. Kibice Królewskich nawołują do protestów przeciwko sędziom w związku ze skandalicznym występem Ricardo de Burgosa Bengoetxei w pierwszym meczu na Camp Nou. Głównym rozjemcą meczu rewanżowego będzie José María Sánchez Martínez. Na jednym z twitterowych kont opublikowano wpis, który bardzo szybko zyskał popularność. „Wyjmij swoją chusteczkę przy wyjściu sędziowskiej trójki na znak protestu przeciwko sędziowaniu, przez które cierpi Real, oraz potępienia niesprawiedliwej kary nałożonej na naszego zawodnika, Cristiano Ronaldo. Jako madidistas krzyczymy: «DOŚĆ!»”.

  • 2017.08.15
  • Źródło: Twitter

Cristiano Ronaldo oburzony schodził z boiska, gdy dostał czerwoną kartkę! Wszystko wyłapały kamery!

Cristiano Ronaldo oburzony schodził z boiska, gdy dostał czerwoną kartkę! Wszystko wyłapały kamery!

Ronaldo jak wulkan

Druga żółta kartka i wyrzucenie z boiska mocno rozwścieczyły Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie przebierał w słowach udając się w kierunku szatni, co wychwyciły kamery telewizji Cuatro. Co oczywiste, CR7 największe pretensje miał do arbitra, De Burgosa Bengoetxei, ale dostał się też kibicom na Camp Nou. Tuż po obejrzeniu drugiej żółtej kartki Cristiano krzyczał do sędziego: „Dla mnie?! Przecież to jest karny!”. Do De Burgosa Bengoetxei podbiegł szybko Lucas Vázquez, który starał się tłumaczyć całą sytuację: „Byli we dwójkę, biegli we dwójkę!”. „Nie, nie, położył się, położył się”, skwitował krótko arbiter. Cristiano w drodze do szatni krzyczał: „Nic nie zrobiłem!” i wdał się w krótką rozmowę z sędzią technicznym: „Upadłem, ale to żaden problem, nie położyłem się!”. „Dobra, dobra”, odparł asystent De Burgosa Bengoetxei. Tuż przed wejściem do tunelu Cristiano skierował kilka słów w stronę kibiców na Camp Nou, ławki Barcelony i delegata. „Tak, teraz, w dziesięciu. Tak właśnie wygrywacie, przeciwko dziesięciu... To jasne, gościu”, powiedział Portugalczyk.

  • 2017.08.14
  • Źródło: Cuatro