Piotr Zieliński ma problem w reprezentacji Polski... Tak było też z Lewandowskim!

Piotr Zieliński ma problem w reprezentacji Polski... Tak było też z Lewandowskim!

Lepsze towarzystwo Ziela w klubie

"Sytuacja Piotra Zielińskiego w reprezentacji Polski przypomina tę z wczesnego etapu Lewandowskiego w kadrze. Wtedy to powszechnie krytykowano go za różnicę w jakości występów dla Borussii Dortmund i reprezentacji. Pojawiały się nawet głosy, że nie umie bądź nie chce w drużynie narodowej dawać z siebie tyle, ile w Bundeslidze. Zieliński potyka się o tę samą rafę, bo w Napoli ma lepsze towarzystwo niż w zespole Adama Nawałki. Nie oszukujmy się, wokół niego w klubie są tacy grajcarzy, tak starzy wyjadacze, że nasz młody rodak nie bierze odpowiedzialności za grę. Bo nie musi. Może skoncentrować się na spijaniu śmietanki. Natomiast w kadrze nie może schować się za plecami Krzyśka Mączyńskiego, nie jest tym drugim, tylko ma pierwszoplanową rolę, a w każdym razie wszyscy oczekują, że będzie ją odgrywał. I tu powstaje problem, bo jeszcze nie jest przygotowany do samodzielnego kierowania drugą linią. Zielu ma kłopot z wypośrodkowaniem gry ofensywnej i defensywnej, to znaczy w destrukcji jest o wiele słabszy. A skończyły się czasy, kiedy facet wyłączy się z gry, stanie i poczeka na podanie z własnej obrony. Piotr to już kawał piłkarza w sensie wyszkolenia technicznego, natomiast na jego taktyczną dojrzałość musimy jeszcze poczekać. Możemy sobie na to pozwolić, bo to wciąż młody zawodnik. Z ferowaniem ostatecznych wyroków w jego kwestii wstrzymałbym się do czasu po mundialu w Rosji. Gdzie - jak wszystko wskazuje - na 90 procent zagramy" - Maciej Terlecki, były polski piłkarz

  • 2017.04.08
  • Źródło: Pilkanozna.pl


Napoli wyceniło Zielińskiego! Za tyle może odejść latem! To będzie światowy hit transferowy!

Napoli wyceniło Zielińskiego! Za tyle może odejść latem! To będzie światowy hit transferowy!

Cena Ziela

Piotr Zieliński trafił do Napoli za 14 milionów euro. Jego wartość jednak znacznie wzrosła po kilku świetnych występach w tym sezonie. "Piotr jest wart 65 milionów euro. Nie sprzedamy go za mniej" - zadeklarował prezydent Napoli, Aurelio De Laurentiis.

  • 2017.04.04
  • Źródło: Przegląd Sportowy

Syn Diego Maradony uważa go za piłkarski fenomen! Chodzi o Polaka! Co za słowa!

Czy Twoim zdaniem Piotr Zieliński to faktycznie wielki talent?

Zieliński to światowy top

"W Piotrze Zielińskim widzę prawdziwy fenomen. Ma wszelkie dane, by być genialnym graczem. Wciąż jest bardzo młody, a umie wiele. Myślę, że w przyszłości zagra w klubie ze światowego topu. Widzę go na przykład w Realu Madryt, Bayernie Monachium czy w Barcelonie. Jak mówiłem, ma takie cechy, które sprawiają, że wyrasta ponad innych graczy na jego pozycji" - Diego Sinagra, syn Diego Maradony w wywiadzie dla "Eleven Sports"

Czy Twoim zdaniem Piotr Zieliński to faktycznie wielki talent?


Zagłosuj, żeby zobaczyć wyniki

Liczba oddanych głosów: 327

  • 2017.04.04
  • Źródło: Eleven Sports