Legendarny piłkarz zarzuca Kloppowi jedną rzecz. "Oni nie mają pojęcia jak to robić!"

Słaba obrona

Były znakomity obrońca Rio Ferdinand skomentował remis Liverpoolu z Sevillą 3:3. Podopieczni Jurgena Kloppa prowadzili w tym meczu 3:0, jednak dali sobie wydrzeć zwycięstwo w ostatnich minutach meczu. Były gracz Manchesteru United uznał, że drużyna prowadzona przez niemieckiego szkoleniowca nie ma pojęcia, jak się bronić. - Oni są dobrzy z przodu, ale klasowe zespoły muszą mieć szczelną defensywę, a oni nie wiedzą jak się bronić - przyznał Rio Ferdinand cytowany przez serwis "Goal.com".

• 2017.11.22
  • Źródło: goal.com

Jurgen Klopp podsumował wpadkę Liverpoolu. Widać, jak mocno go to uderzyło

Remis jak porażka

Pierwsza połowa meczu z Sevillą była popisem Liverpoolu. Piłkarze Kloppa na przerwę schodzili prowadząc 3:0. A mogli nawet wyżej, bo zmarnowali jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Po przerwie ich gra kompletnie się złamała. Sevilla bezlitośnie wykorzystywała błędy Alberto Moreno. Gola na wagę remisu strzeliła w doliczonym czasie gry. - Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Po przerwie przestaliśmy grać w piłkę. Obudziliśmy się dopiero po straceniu drugiego gola. Mieliśmy kilka okazji, ale w końcu Sevilla wyrównała - komentuje Klopp. - Przy dwóch straconych golach byliśmy wyraźnie spóźnieni. To nie tylko wina Moreno, ale całej formacji. Prawdziwy problem jest taki, że przestaliśmy grać. Byliśmy pasywni i cofnęliśmy się zbyt głęboko. Powinniśmy zabić ten mecz - podkreśla Niemiec. - Ten remis boli jak porażka. Została jeszcze jedna kolejna. Na szczęście wciąż mamy wszystko w swoich rękach - kończy Klopp.